Dlaczego warto wynająć autokar na imprezę okolicznościową/masową?

Wynajmować czy nie wynajmować? Oto jest pytanie… i to wcale nie rzadkie. Zadaje je sobie większość par przygotowujących się do wesela, ale także wielu organizatorów wyjazdów integracyjnych czy nawet pogrzebów. Kiedy i dlaczego warto wynajmować autokar na imprezę okolicznościową, a kiedy jest to zbędny wydatek? Na te i inne zagwozdki odpowiadamy w tym artykule.

Autokar na imprezę – czyli czego pragną goście?

Stare polskie porzekadło mówi, że gość w dom, to Bóg w dom. Nie inaczej jest, gdy organizujemy imprezę okolicznościową czy masową. Bez osób, które chcą zaszczycić nas swoją obecnością żadna impreza nie miałaby sensu. Z tego powodu dobrze jest zadbać o ich dobre samopoczucie.

Jeśli kiedykolwiek spotkałeś w weselnej łazience tzw. „koszyczek ratunkowy”, na pewno wiesz, jak miło postrzega się troskę gospodarzy o gości. I wiesz co? Taki koszyczek pełni bardzo podobną rolę do autokaru. Jego zadaniem jest rozwiązywanie problemów i wspieranie dobrej zabawy.

Jakie problemy rozwiązuje autokar? Przede wszystkim:

  • konieczność wyznaczenia niepijących kierowców,
  • dojazd do odlegle położonego miejsca (szczególnie przez osoby starsze lub niemające prawa jazdy),
  • konieczność finansowania dojazdu na własną rękę.

Autobus na ślub – dlaczego warto wynająć?

Poprzedni akapit właściwie wyjaśnił, dlaczego warto wynająć autokar na ślub. Prawdopodobnie żadna ufryzowana i elegancka ciocia nie chciałaby dojeżdżać na uroczystość zatłoczonym autobusem. A przecież nie każdego stać na taksówkę. Podobnie jest w przypadku najmłodszej części gości. Młodzi na ogół chętnie korzystają z dostępnego na weselu alkoholu, dlatego nie chcą decydować się na przyjazd własnym autem.

Istnieją jednak sytuacje, kiedy wynajem autokaru może nie być konieczny. Dzieje się tak w przypadku, gdy organizujemy bardzo małą uroczystość lub gdy sala weselna i kościół lub urząd znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Warto jednak wtedy zwrócić uwagę na to, skąd przyjeżdżają goście. Być może część z nich będzie potrzebować pomocy w transporcie.

Autokar na ślub

Autokar na pogrzeb – pomoc dla najstarszych.

O tym, dlaczego pogrzeby nie są najbardziej wesołą uroczystością, nie trzeba nikomu mówić. Prawdą jest, że nikt ich nie lubi – zwłaszcza, gdy uroczystości pogrzebowe odbywają się daleko. Dla najstarszych członków rodziny zmarłego dotarcie nawet do sąsiedniej miejscowości może być ogromnym utrudnieniem. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na wynajem autokaru na pogrzeb. W ten sposób organizator uroczystości odciąża pozostałą część żałobników i pozwala im w spokoju przeżyć odejście bliskiej osoby.

Wynajem autokaru na mecz lub wyjazd integracyjny? Czy warto?

No dobrze, a co ze zorganizowanymi wyjazdami na mecze czy wycieczkami integracyjnymi? Tu zdecydowanie warto rozważyć wynajem autokaru. Powód zobrazujemy na prostym przykładzie:

Czy pamiętacie wycieczki szkolne? To właśnie przejazd na miejsce zwiedzania był często najlepszą atrakcją. Wtedy zacieśnialiśmy przyjaźnie i nawiązywaliśmy znajomości z innymi klasami. Wspólne śpiewanie piosenek i dzielenie się smakołykami przygotowanymi przez mamy integrowało jak żadne zwiedzanie zamku. Nie inaczej jest w dorosłości. Wspólny dojazd pracowników czy grupy kibiców pozwoli stworzyć wspaniałe wspomnienia i jeszcze bardziej zintegruje zespół.

Podsumowując, w większości przypadków wynajem autokaru jest świetnym pomysłem. Jeśli potrzebujesz innych rad w tym zakresie lub nie wiesz, jaki autokar wybrać, skontaktuj się z nami.