Jakie są zalety wycieczki autokarem?

Autobusy kojarzą nam się z jednym: wycieczki szkolne. Kto z nas nigdy nie jechał autokarem do dalekich miejsc, ten nie wie, czym jest życie. Każdy taki wyjazd był ogromnym przeżyciem – w końcu nie zawsze mamy okazję spędzić kilka dni bez rodziców. Dzięki temu autobusy nadal wspominamy z nostalgią – teraz zazwyczaj decydujemy się na samolot albo pociąg. Jednakże w wypadku wycieczki nadal warto zastanowić się, dlaczego warto wybrać autobus, a nie samochód.

Bezpośrednia podróż

Wycieczki autobusowe to zawsze najlepsze rozwiązanie dla szkół, ale również dla firm, które potrzebują dotrzeć z punktu A do punktu B. Pomimo tego, że pociągi zyskują coraz większa popularność, to nadal spora część Polski nie ma infrastruktury kolejowej. Ogranicza to możliwości i sprawia, że najlepiej będzie zdecydować się na wycieczkę autokarowąW związku z tym tworzy się pierwsza zaleta – bezpośredniość. Nie musimy martwić się tym, żeby dotrzeć z dworca kolejowego do miejsca noclegowego albo do zabytków oddalonych od centrum. Autokar zawiezie i przywiezie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się dane miejsce.

Możliwość zwiedzenia kilku miast naraz

Wycieczka autokarem, poza tym, że jest bezpośrednia, umożliwia również zobaczenie kilku miejsc w czasie jednej wycieczki. Poza Krakowem możemy również odwiedzić Wieliczkę, Zakopane oraz Wadowice. Przejazdem bądź przeznaczyć na to jeden dzień w planie ramowym wycieczki. Co więcej, warto również wspomnieć, że przejazdem można zobaczyć różne miejscowości. Trasa do punktu B może być wyznaczona w taki sposób, że obejrzymy przy okazji najważniejsze zabytki w innym mieście.

Bagaż zawsze pod ręką

Każdy, kto podróżuje samolotem, zawsze martwi się o limit wagi, kwestię wielkości bagażu podręcznego, a przede wszystkim o to, czy nie pojawi się kwestia dopłaty za nadwyżkę wagi. Wycieczka autokarowa eliminuje ten problem. Nie musimy martwić się o kwestie związane z bagażem, co więcej, gdy chcemy mieć mniejszy bagaż przy sobie, to możemy po prostu położyć go pod nogami albo na miejscu specjalnie do tego przeznaczonym.

Zalety wycieczki autokarem

Korzystne i atrakcyjne ceny – autokar

Wycieczka autokarowa równa się relatywnie niskim kosztom. Jeżeli decydujemy się na krótszą podróż, to zdecydowanie lepiej wybrać wycieczkę autobusową zamiast pociągu albo samolotu. Zaoszczędzimy czas, pieniądze i dostaniemy się w każde miejsce na mapie Polski.

Toaleta, DVD, radio i klimatyzacja

Nie oszukujmy się, dostępność toalety to jedna z najważniejszych kwestii. Jeżeli nie musimy ciągle zatrzymywać się na stacjach benzynowych, aby pasażerowie skorzystali z toalety, to oszczędzamy czas, który możemy poświęcić np. na dłuższy postój w innym miejscu niż cel wycieczki. Warto również wspomnieć, że wycieczki autokarem proponowane przez mjpautokary.pl to możliwość obejrzenia ciekawego filmu na DVD, posłuchania radia. A najważniejsze, w szczególności w upalne dni, przyjemny chłód umilający podróż. Do wyboru mamy: Busy 17-23 OsoboweAutokary 30-36 OsoboweAutokary 49-56 OsoboweAutokary 58-61 Osobowe.